Old Town Hostel

Viktiga bekvämligheter

  • Wi-Fi

  • Incheckning/Utcheckning

  • Barnvänligt

  • Husdjur ej tillåtna

Läge

    Old Town Hostel Berlin, som ligger inom 3 km från Museumsinsel, har Wi Fi i allmänna utrymmen.

    Vandrarhemmet ligger mindre än 9 minuter till fots från Flohmarkt am Mauerpark och ungefär 10 minuters bilresa från Kiddy Parc. Det här vandrarhemmet i Berlin ligger intill populära barer, restauranger och kafeér. Gästerna kommer att gilla läget inom 2 km från Berlins kongresscenter.

    Gästerna kan välja att äta middag på restaurangen Crossroads, som ligger i närheten av vandrarhemmet Old Town, eller på restaurangen Sasaya, som ligger mindre än 5 minuter bort till fots. Gästerna kommer att hitta ett minikök på detta boende. För att tillgodose transportbehovet i området finns tunnelbanestationen Eberswalder Strasses mindre än 400 meter bort.

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 11:00
    • Barn och extrasängar
    • Det tillhandahålls inga extrasängar i ett rum.

    Rumsalternativ på Old Town Hostel Berlin

    Incheckning
    Utcheckning
    Gäster
    2 gäster

    Vuxna:

    2

    Barn:

    0
    Old Town Hostel Berlin Kök bild Old Town Hostel Berlin Rum bild Old Town Hostel Berlin Bekvämligheter bild Old Town Hostel Berlin Rum bild Old Town Hostel Berlin Korridorer bild Old Town Hostel Berlin Sängar bild Old Town Hostel Berlin Rum bild Old Town Hostel Berlin Badrum bild Old Town Hostel Berlin Rum bild Old Town Hostel Berlin Rum bild
    Rum med Queen size-säng

    Storlek: 10 m²

    Sängtyp: En singelsäng

    Mer +
    Old Town Hostel Berlin Kök bild Old Town Hostel Berlin Rum bild Old Town Hostel Berlin Sängar bild Old Town Hostel Berlin Rum bild Old Town Hostel Berlin Uppgifter bild Old Town Hostel Berlin Rum bild Old Town Hostel Berlin Uppgifter bild Old Town Hostel Berlin Bekvämligheter bild Old Town Hostel Berlin Sängar bild Old Town Hostel Berlin Sängar bild
    Tvåbäddsrum

    Storlek: 16 m²

    Sängtyp: 2 enkelsängar

    Mer +
    Old Town Hostel Berlin Kök bild Old Town Hostel Berlin Rum bild Old Town Hostel Berlin Rum bild Old Town Hostel Berlin Rum bild Old Town Hostel Berlin Rum bild Old Town Hostel Berlin Sängar bild Old Town Hostel Berlin Korridorer bild Old Town Hostel Berlin Rum bild Old Town Hostel Berlin Rum bild Old Town Hostel Berlin Uppgifter bild
    Trebäddsrum

    Storlek: 20 m²

    Sängtyp: Tre singelsängar

    Mer +

    Old Town Hostel Berlins läge

    Sevärdheter
    Utmärkta restauranger
    Transport
    Visa platser i närheten

    I närheten

    Flygplatser (1)

    Berlin Brandenburg flygplats
    27.7 km

    Tågstationer (1)

    Station Gesundbrunnen
    1.9 km

    Sevärdheter (10)

    Max-Schmeling-Halle
    800 m
    Alexanderplatz
    2.6 km
    Friedrichstadtpalast
    3 km
    Unter den Linden
    3.7 km
    Gendarmenmarkt
    3.9 km
    Brandenburger Tor
    4.1 km
    ParisierPlatz
    4.1 km
    Förintelsemonumentet
    4.3 km
    O2 World
    4.7 km
    Potsdamer Platz
    4.8 km

    Gästrecensioner av Old Town Hostel Berlin

    Här kan du hitta verifierade recensioner som våra användare publicerade på denna webbplats

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.

    Recension har inte skickats.

    Försök igen.

    Vanliga frågor

    • Finns det ett kök tillgängligt på vandrarhemmet?
      Du kan hitta ett minikök på vandrarhemmet.
    • Vilka sevärdheter är värda att utforska i närheten av vandrarhemmet Old Town?
      Besökare på vandrarhemmet Old Town kan utforska ett av de berömda landmärkena, Flohmarkt am Mauerpark, som ligger mindre än 750 meter bort.
    Tack för att du prenumererar
    Valuta
    • USD Amerikansk dollar
    • EUR Euro
    • GBP Brittiskt pund
    • AUD Australisk dollar
    • CAD Kanadensisk dollar
    • BRL Brasilianska Real
    • CNY Kinesiska Yuan
    • CZK Tjeckisk krona
    • DKK Dansk krona
    • HKD Hongkongdollar
    • ILS Israelisk ny Shekel
    • JPY Japanska Yen
    • MYR Malaysisk ringgit
    • NZD Nyzeeländsk dollar
    • NOK Norsk krona
    • PLN Polska Złoty
    • RON Rumänsk leu
    • RUB Rysk rubel
    • SAR Saudiarabisk rial
    • SGD Singaporiansk dollar
    • ZAR Sydafrikanska Rand
    • KRW Sydkoreansk won
    • SEK Svensk krona
    • CHF Schweizisk franc
    • TRY Turkisk lira
    • UAH Ukrainska Hryvnia
    • ARS Argentina, Peso
    • THB Thailändska baht
    Välj språk
    Kolla bästa tillgängliga priser
    Ange dina datum för att se priser
    Incheckning
    Utcheckning
    Gäster
    2 gäster

    Vuxna:

    2

    Barn:

    0
    Old Town Hostel Berlin